در ادامه تحقق شهر هوشمند؛

با حضور رییس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار همدان، تعدادی از منتخبان شورای ششم شهر همدان و تعدادی معاونان و مدیران شهرداری از سامانه جامع مدیریت منابع و مصارف شهرداری همدان رونمایی شد.

 

 

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان، عباس صوفی شهردار همدان در این مراسم که در مرکز همایش های قرآنی و بین المللی برگزار شد، گفت: پیگیری و ادامه روند تحقق شهر الکترونیک و استفاده از سامانه های مختلف در جهت تسهیل امور شهروندان یکی از اهداف مهم مدیریت شهری در سال های اخیر بوده است که اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به اینکه شفافیت در امور و بیان آخرین وضعیت و اقدامات مدیریت شهری به مردم در قالب سامانه "شهاب" یکی از سیاست های سال های اخیر بوده است، افزود: عضویت در سامانه ملی انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در جهت پاسخگویی به شهروندان از مهمترین اقدامات مدیریت شهری در سال های اخیر بوده است.

 

شهردار همدان تصریح کرد: سامانه جامع مدیریت منابع و مصارف شهرداری همدان با هدف شفافیت در خریدها و کنترل هزینه کردها و اعتبارات درون سازمانی اقدامی نوین به شمار می رود که می تواند در پیشبرد اهداف بودجه مدیریت شهری همسو باشد که جا دارد از تلاش های های شبانه روزی مدیران و کارشناسان معاونت برنامه ریزی، مناطق، سازمان ها و به ویژه سازمان فناوری اطلاعات در این زمینه تشکر کنم.

وی نرم افزار بودجه ریزی را ضروری دانست و گفت:‌ موضوع شفافیت در تهیه و تدوین بودجه مدیریت شهری یکی دیگر از اقداماتی است که در حال پیگیری می باشد، که قطعا با تهیه و راه اندازی نرم افزار بودجه ریزی می توان اقدامات مثبت و راهشگایی را در جهت شفافیت و توزیع مناسب و کارشناسی شده منابع بودجه شاهد بود.

رییس شورای اسلامی شهر همدان نیز در این مراسم گفت: رویکرد اعضای شورای پنجم و مدیریت شهری بر پایه تعامل و همکاری در جهت پیشبرد اهداف و رفع نیازهای شهر و شهروندان بنا نهاده شد که خوشبختانه در این مسیر اتفاقات مثبتی در حوزه های مختلف را شاهد بودیم.

سیدمسعود عسگریان افزود:‌ با پیشنهادات شهردار و حمایت های شورای اسلامی شهر، شاهد افزایش درآمدها در جهت اجرای پروژه های شهری بودیم که در همین راستا راه ‎اندازی دفاتر کارگزاری و شهرهوشمند برای دسترسی و ایجاد زیرساخت ها در حوزه نرم افزاری مورد توجه قرار گرفت.

رییس شورای اسلامی شهر همدان ادامه داد: شورای پنجم در تصویب بودجه مدیریت شهری در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری فناوری اطلاعات و آموزش کارکنان، نگاه حمایتی و زیرساختی را مورد توجه قرار داد که امیدواریم با این روند شاهد تحقق کامل و جامع اهداف و چشم اندازهای شهر هوشمند در سال های اخیر باشیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان نیز در این جلسه گفت:‌ شهرداری همدان اهتمام ویژه ای برای تحقق بودجه 1600 میلیاردی در سال جاری دارد تا این بودجه در جای مناسب خود هزینه شود.

مرتضی حضرت زاده در این خصوص افزود: به دلیل مشکلات ساختاری در نظام شهرداری های کشور و فقدان متولی خاص، نقایصی در حوزه مالی و مدیریت منابع و مصارف شهرداری ها وجود دارد که چالش ها و آسیب هایی را در این زمینه شاهد بودیم، از این رو با تاکید و حمایت شهردار همدان تجمیع نرم افزارهای مالی در مجموعه مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت و به همین منظور کمیته های تخصصی در این حوزه تشکیل شد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان ادامه داد: با وجود حساسیت ها و پیچیدگی های موجود در ساختار شهرداری های کشور، راه اندازی سامانه جامع مدیریت منابع و مصارف شهرداری همدان اقدامی مثبت در جهت تصحیح روند فعلی خواهد بود که خوشبختانه با اجرای آن از دوباره کاری، اتلاف وقت و هزینه جوگیری خواهد شد که جا دارد از تمامی مدیران و کاشناسان مناطق و سازمان ها به ویژه سازمان فناوری اطلاعات در اجرای این پروژه تشکر کنم.

 

منبع: واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان
آدرس کوتاه شده: http://news.hamedan.sis-eg.com/s/mfasvK