کارنامه موفق شهرداری مشهد در برنامه و بودجه راهگشای مدیران شهرداری قم است

مشاورعالی شهردار قم با بیان اینکه تجارب و برنامه موفق معاونت برنامه ریزی شهرداری مشهد ما را یاری کرده؛ گفت: تجربه موفق شهرداری مشهد در برنامه ریزی و بودجه راهگشای مشکلات شهرداری قم است

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد؛ غلامرضا جان قربان در حاشیه گردهمایی مشاوران و مدیران برنامه و بودجه شهرداری قم ومشهد به برگزاری جلسات تخصصی با مدیران شهرداری مشهد و تبادل تجربیات اشاره کرد و گفت: شهرداری های کشور بویژه شهرهای کلان و محروم امروز به دلیل عدم حمایت های دولتی با مشکل تامین منابع روبه روهستند و تامین منابع و بودجه سر فصل این مدیریت هاست.

مشاورعالی شهردار قم افزود: دولت نیز به خاطر وجود تحریم ها به نوعی به مشارکت ها و کمک های شهرداری ها نیاز دارد و این نیازمندی ها روز به روز بیشتر و ماموریت شهرداری ها نیز وسیع تر می شود.

وی افزود: نیاز شهروندان نیز در حال افزایش است و عدم حمایت های دولتی نیز شهرداری ها را در انجام ماموریت ها دچار مشکل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه تاثیر مشکلات اقتصادی در کشور بر اقتصاد شهری بیشتر از بقیه بخش های کشور بوده است؛ افزود: با این تفاسیر منابع مالی در شهرداری ها باید به سمت تغییر رویکرد در استفاده از منابع و بهینه سازی و شفاف سازی حرکت کند.

جان قربان مطرح کرد: در این رهگذر کلان شهرها برای مدیریت محدودیت ها به سمت برنامه ریزی و بودجه ریزی بر مبنای عملکرد به عنوان مکانیزم و راه حل رفته اند.

وی عملکرد شهرداری مشهد را در برنامه ریزی و بودجه ریزی موفق دانست و گفت: مشاوران و مدیران شهرداری قم برای بهره گیری از این تجربیات به مشهد سفر کرده اند.

جان قربان از نتایج سفر به مشهد استفاده از تجربیات مدیران این کلان شهردر خصوص حمل ونقل عمومی، پروژه های عمرانی و شهرسازی و بویژه برنامه ریزی و بودجه ریزی یاد کرد.

مهندس جان قربان از مشهد به عنوان شهر موفق نام برد و گفت: از کارنامه موفق مشهد در این خصوص بهره بردیم و تجربیات این معاونت در بودجه ریزی بر مبنای عملکرد که پایلوت کشور نیز هست، مورد توجه شهرداری قم قرار گرفت.

وی در خصوص فعالیت برنامه ریزی و بودجه در شهر قم گفت: شهرداری قم نیز استارت بودجه ریزی بر مبنای عملکرد را سال 92 زده است و با مشورت و مشارکت مشهد این تجربه موثر را تکرار خواهد کرد.

مشاور عالی شهردار قم گفت: در مشهد در جلسات تخصصی معاون برنامه ریزی و توسعه با اساتید دانشگاه ها شرکت داشتم که به نظرم در تصمیم سازی های مدیرت شهری مشهد بسیار تاثیرات مثبتی دارد.

وی مشکلات و توانمندی های شهرهای مشهد و قم را در زائر پذیری، مشترک دانست و گفت: این مشابهت ها می تواند در توسعه مشارکت ها نیز تاثیر داشته باشد.

وی ابراز امیدورای کرد تا کلان شهرهای کشور با هم اندیشی در رفع معضلات و مشکلات این شهرها قدم های محکمی را بردارند.

گفتنی است، مشاوران شهردار قم ودمدیران برنامه ریزی و بودجه شهرداری قم  در نشست های مشترک با مدیران برنامه ریزی و بودجه شهرداری مشهد به بررسی مشکلات و تبادل تجربیات مدیریت شهری این دو کلان شهر مذهبی پرداختند.

افزودن نظر جدید